Fundamenty

W trakcie przygotowania do wykonania fundamentów niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań geotechnicznych, które pozwolą na poznanie składu gruntu oraz jego nawodnienia tak aby można było dobrać odpowiednią technologię wykonania fundamentów.

Budowa fundamentów – Najczęściej spotykany typ fundamentu domu jednorodzinnego składa się z dwóch części:

1) Ławy fundamentowej – które pozwalają rozłożyć obciążenie domu na większą powierzchnię. Ich wymiary, a więc szerokość i wysokość wynikają z obliczeń konstrukcyjnych i nie mogą być one dowolnie zmieniane. Najczęściej stosowane są ławy betonowe, które wylewa się bezpośrednio w uprzednio przygotowane szalunki.

2) Ścian fundamentowych – ich grubość musi być odpowiednio dostosowana do grubości ścian nośnych budynku.  Ściany fundamentowe murowane są najczęściej z bloczków betonowych. Można stosować również beton z wytwórni ułożony w uporzednio przygotowanym szalunku wykonanym z desek po odpowiednim zagęszczeniu i pielęgnowaniu, który jest bardzo pewnym i sprawdzonym materiałem. Bloczki muruje się na zaprawie cementowej przy dokładnym wypełnieniu wszystkich spoin.

Koszty budowy fundamentów są uzależnione przede wszystkim od technologii z jakiej zostały wykonane ściany fundamentowe.

Przy wykonywaniu fundamentów .

Jeżeli jesteś zainteresowany bezpłatną wyceną skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 24 384 34 63 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Nasze realizacje:
DSC06182more
Zobacz także: